Girişimcilerin %70'inin Firmasını Dijitale Taşıdığını Biliyor Muydunuz?

Hızla dijitalliğin arttığı bir çağda yaşıyoruz.

Önceden dijital ağ çoğunlukta oyunlar, görsel medya yayınları ve iletişim araçları için kullanılıyorken günümüzde eğitim kurumları, devlet daireleri, psikoterapi merkezleri ve işletmeler gibi hemen hemen her kurum sunduğu hizmetlerini dijitale taşıyor.

Son dönemde yaşadığımız Covid-19 pandemi dönemiyle beraber bu süreç yüksek bir ivme kazandı. Bireyler güncellenen şartlara uyum sağlayabilmek için tüm eylemlerine yönelik internet kullanabilirliğini geliştirdi. Bu durum da üretici ve tüketicilere dijital yoluyla bulunduğu her yerden ihtiyaçlarına erişim olanağının konforunu yaşattı. Pandemi süreci ülkemiz ve dünya gündeminden kalkmış olsa da insanlar dijitale yönelik kazandığı alışkanlıkları devam ettiriyor. Bu yenilikten en çok yararlananlar ise e-ticaret yapanlar ve işletme sahipleri oluyor. TÜİK güncel verilerine göre; girişimcilerin %70.3 ü kendi web siteleri ve mobil uygulamalarından satış yaparken, %69.7 si satış için online mağazaları kullanıyor.

Veriler tüketicilerde online alışveriş yöntemini kullananların sayısının her geçen gün arttığını göstermeye devam ediyor.

İletişime Geçin

Dijital Dünya'da yerinizi almak ve markanızı potansiyelinin üzerinde bir konuma taşımak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geçin