İşletmeniz İçin Sosyal Medyanın Müthiş Avantajları

Gün geçtikçe sosyal medya platformlarının yeri yaşamımızda artıyor.

İlk zamanlar insanların sadece aile ve arkadaşlarıyla etkileşim için üyelik gerçekleştirdiği mecralarken, bugün ise üye sayılarının artması ve gün içerisinde saatlerce vakit geçirilmesi sebebiyle yeni pazar kapıları açıldı.

İnsanlara ulaşmanın bu kadar kolay ve düşük bütçeli bir yolunun olması işletmeler için farklı reklam alanları oluşturdu. Kullanıcılar da bu duruma öylesine alıştı ki yapılan incelemelere göre firmaya dair bir şey merak edildiğinde ilk fikir edinme yollarının başında sosyal medya hesapları geliyor ve orada nasıl bir duruş sergilediğine bakılıyor. Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest bunların başında gelenlerden birkaçı.

İşletmelere ait hesaplar kendi marka tanınırlığını artırma ve vizyonundaki marka imajını yansıtma imkanı sunuyor. Web sitenize yönlendirerek de sitenizin trafiğinin ve satışların artmasına olanak sağlıyor.

İşletmelerinizin sosyal medya hesapları sayesinde müşterilerle birebir ilişki kurma avantajıyla beraber paylaşımlara yapılan yorum ve ya sorularla işletme stratejilerinize yönelik aksilikler olup olmadığını anlayıp eğer sorun varsa erken müdahale ederek çok fazla olumsuz etkilenmeden onarabilirsiniz. Bu çift taraflı etkileşimler sayesinde bilinirliğiniz artarken tüketicileriniz yoluyla doğal reklamınız da yapılmış olur.

Hepsi bu kadar mı? Tabi ki hayır. Rakiplerinizi yakından takip edebilmeniz, sektörden haberdar olmanız ve ilham alarak yeni stratejiler belirlemeniz noktasında pusula görevi görüyor.

 Ancak iyi yönetilemeyen sosyal medya hesapları işletmenizin sonunu da getirebilir. Platformlara yönelik dinamiklerin bilinmemesi, düzenli paylaşımların yapılmaması ve ya özensiz olarak yapılması imajınızı olumsuz etkileyebilir. İşin özeti firmanızı başlamadan bitişe getirebilir.
Tüm bunların yanı sıra sosyal medyayı kullanan insanların çeşitlilik yelpazesi çok geniş olduğu için mecraları inceleyerek kendinize en uygununu seçtikten sonra platformların sunduğu özelleştirilmiş grup seçeneğiyle doğrudan hedef kitlenize yönelik reklam ve kampanyalar oluşturabilirsiniz. Üstelik bunu çok düşük bütçelerle gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlar için ihtiyacınız olan sadece 3 doğru var.
Doğru bilgi,
Doğru strateji,
Doğru zamanlama…

İletişime Geçin

Dijital Dünya'da yerinizi almak ve markanızı potansiyelinin üzerinde bir konuma taşımak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geçin